Jaký byl prvotní impuls k napsání knihy?

Už když jsem byla malá holka, měla jsem v hlavě myšlenky, co tady po sobě zanechám, až tady jednou nebudu. Něco co tady po mě zůstane navždy. A tak se zrodil nápad nebo spíš sen vydat knihu. Už v dětství proběhly pokusy o napsání knihy, ale vždy po nějaké době jsem to smazala.

Co bylo důvodem k napsání knihy?

Důvodem vydání knihy je ukázat lidem, že v dnešní moderní době je možné dělat úplně cokoliv, co si kdo usmyslí. Aby lidé věřili tomu, že každý sen se může stát skutečností, když pro to budou něco dělat.

Co vás inspirovalo k napsání této knihy?

Má vlastní životní zkušenost, kdy jsem poznala jednoho člověka, který mi během několika setkání změnil přístup k životu.

Jak vznikl nápad napsat knihu?

To byla vlastně úplná náhoda. Během jednoho rozhovoru s kamarádkou jsme si představovaly reakce lidí, kteří by v knize vystupovali jako hlavní postavy, kdyby na knihu náhodou narazili. Natolik mě to nadchlo, až jsem jednoho dne začala psát. 

Co vám dalo napsání knihy?

Napsáním posledního řádku knihy jsem začala věřit, že každý sen se může stát skutečností, pokud pro něj je člověk ochoten něco dělat. Přestala jsem se vymlouvat a začala více jednat.

Je to příběh smyšlený nebo je založený na skutečné události?

Jedná se o příběh založený na skutečné události, ale samozřejmě jsou v knize i části, na kterých pracovala jen má fantazie.

V knize neuvádíte žádné konkrétní jména aktérů, jsou to vaši blízcí?

Ano. Nechala jsem se inspirovat lidmi z mého okolí a takto je zapojila do příběhu v rámci anonymity.

Máte v plánu vydat další knihu?

Asi bych to neměla prozrazovat, ale v současné době mám rozepsané další dvě knihy a minimálně na další dvě mám nápady.

O čem budou další knihy?

Z těch rozepsaných jedna bude povídková a druhá bude na způsob prvotiny Od sebe k sobě. Ty další bych nechala v tajnosti, protože to je ještě v nedohlednu.

Kdy plánujete jejich vydání?

Jelikož jsou teprve v procesu psaní a já jsem momentálně časově zaneprázdněná, počítám tak za rok, dva. Uvidíme, jak to všechno půjde. Ale určitě se o tom včas dozvíte.

Jak dlouho vám trvalo napsat svou prvotinu?

Jelikož jsem se nevěnovala pouze knize, ale i jiným věcem, tak celý proces od psaní, korektury, grafiku až po samotné vydání trvalo cca dva roky.